Urozmaicanie lekcji ciekawymi aplikacjami cz. III

Cześć,

powróciłam, chciałabym powiedzieć, że po chorobie, ale niestety jeszcze walczę, aczkolwiek widzę już światełko w tunelu, więc jest lepiej. Jakieś okropne wirusiska opanowały powietrze, ale nie damy się!
Poza chodzeniem do pracy wykorzystuję ten czas na wyszukiwanie różnych różności iiii znalazłam fajną rzecz, którą chciałabym się z Wami podzielić :)

Aplikacja, o której chcę Wam opowiedzieć to Czółko, polska wersja aplikacji Heads up, o której często Ellen wspomina w swoim show(Ona ją stworzyła tak btw) Nie wiem czy ktoś kojarzy, ale na wszelki wypadek wstawię przykładowy link:

To w takim razie skoro już od tego zaczęłam, to słowem wstępu Heads up czy też Czółko, to aplikacje z kalamburami w zabawnej wersji z 11 kategoriami (lub 9) za darmo. (Jest też wersja premium ,ale nie jestem osobą, która decyduje się na takie wydatki ze względu na grę na telefonie, aczkolwiek jak ktoś ma ochotę, to na pewno będzie to urozmaicenie).


Kategorie dostępne w Heads up za darmo to Happy Chinese Year, Act it out, Superstars, Accents&Impressions, Animals gone wild, Just for kids, Famous Families, Trick or treat i NYC. 
W Czółku są to: Co to za logo, Zwierzęta, Filmy, Zgadnij co to, Polska, Postacie fikcyjne, Geografia, Jedzenie i napoje, Święta, Zanuć i Świąteczne nucenie.

Przebieg gry: Jedna osoba trzyma telefon lub tablet przy czole, podczas gdy druga pokazuje, opowiada lub rysuje dane zagadnienie. Myślę, że warto mieć zainstalowane obie aplikacje, by mieć większy wybór tematów, z tymże jeśli gramy z dziećmi to lepiej zostać przy polskiej wersji lub skorzystać z tematu Just for kids od Ellen. Tak jak wspomniałam gry działają na podobnych zasadach aczkolwiek jest kilka różnic.

Np. w Heads up jeśli zgadniemy hasło poruszamy telefonem w dół, jeśli nie wiemy - to do góry. Podczas gdy w Czółku, w momencie gdy nie znamy odpowiedzi należy dotknąć palcem ekranu.

Poza tym, w Heads up osoba, która pokazuje jest nagrywana i pod koniec może zobaczyć jak wyglądała np. podczas naśladowania zwierząt. Myślę, że jest to bardzo fajna opcja.

Warto dodać, że gry są na czas. W polskiej wersji mamy 1,5 minuty na każde hasło, podczas gdy w Heads up jest to zaledwie minuta na całą grę. Na koniec mamy też podsumowanie z ilością odgadniętych haseł.

Zostawię Wam linki do informacji o aplikacjach na stronie Google Play


Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i że te aplikacje Wam się przydadzą jeśli nawet nie do szkoły, to do urozmaicania czasu wolnego, a jako, że nadchodzą ferie, to trochę go będzie :)

Pozdrawiam i życzę Wam przemiłego tygodnia!

Gosia

Comments

Popular posts from this blog

Jak ułatwić sobie życie - czyli generatory dla nauczyciela pl

USOS nie taki straszny :) pl